Patriotyzm i kultura

KONKURS HISTORYCZNY

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie historycznym "Cichociemni".

Konkurs odbędzie się 16. lutego (piątek) na czwartej godzinie lekcyjnej w sali 308.

Szczegóły i zapisy u pani Agaty Kazek.

MIEJSCA PAMIĘCI - edycja jesień 2017 r.

Pod koniec października uczniowie naszej szkoły mieli możliwość po raz kolejny wziąć udział w programie edukacyjnym Urzędu Miejskiego Wrocławia. Program ten umożliwia nam poznanie miejsc, które możemy nazwać naszym dziedzictwem narodowym. Opiekunami naszych wycieczek są p. Agata Kazek i p. Robert Cibicki.

Tym razem odwiedziliśmy Kamieniec Ząbkowicki, gdzie znajduje się monumentalny neogotycki pałac niderlandzkiej królewny Marianny Orańskiej. Jest to ciekawe miejsce, zwłaszcza  dla uczniów klas renowatorskich. Pan przewodnik opowiadał nam historię budowy samego pałacu a także o Mariannie i jej niezwykłym życiu.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze w Ząbkowicach Śląskich, żeby zobaczyć jedną z ciekawostek turystycznych Dolnego Śląska -  krzywą wieżę (odchylenie od pionu wynosi 2,14 m).

• Zespół Szkół Budowlanych we Wrocławiu
    53-235 Wrocław ul. Grabiszyńska 236